Na Karlštejn

31. října 2009 v 22:32 | Radek |  Kolo
V pátek jsem v práci Zdendovi poslal odkaz na počasí na iDĚSu, kde bylo sluníčko a 7°C, poté jsem ještě přidal, že to je ve stínu a na sluníčku bude jistě ještě tepleji a že bych měl vyzkoušet také mou novou vidlici, takže argumentů spousta, nedalo se odolat. Jelikož se již brzy stmívá, domluvili jsme si sraz v 8:00 na Zličíně a za cíl si dali Karlštejn a Koněpruské jeskyně.


V sobotu ráno přijedu na Zličín, kosa jak sviňa, všude jinovatka, no paráda. Zdenda má malé zpoždění jako obvykle, no nevadí alespoň ještě dopumpuju vidlici. Nastavení podle návodu od výrobce nějak nefunguje (sjezd z prvního obrubníku a šla na doraz).

Nakonec jsme se krtkem vrátili na Stodůlky a odtud vyjíždíme po modré. U středověkého městečka v prvním sjezdíku exceluju a rohem řidítek se zapichuju do plotu a málem jdu na tlamu.
V kruté zimě pokračujeme dále po modré, naštěstí moje mapa začíná až někde nad Dobřichovicema, takže naviguje Zdenda a já nemusím vyndávat ruce z rukavic. V Choteči až to nemohu vydržet a vybaluju svůj trumf, flísku a nejsilnější ponožky jaké mám, je to trochu lepší, ale nohy mně stejnak mrznou a vzpomínám na slova prodavače: "tyhle tretry pěkně větraj, chce to kdyžtak silnější ponožku, když je zima". Nějak mě výlet nenaplňuje radostí a jsem rád, že Zdenda drží prapor optimismu, mé sluníčko z iDĚSu připomíná jenom občas a teplotu z tachometru už nehlásí, protože
je konstatně 1 °C.Zhruba u lomů Velká Amerika a Mexiko mně přestává být zima. Někde u Mexika hází Zdenda menší tlamu na mokrých kořenech. Následující sjezdík jede osobitým způsobem. Vypadá to asi takhle: ze sedla, jedna noha v nášlapu, druhá noha vedle kola kopíruje terén, zadní kolo zabržděné a v této pozici se "řízeným" smykem sune ze svahu. Po žluté jsme dojeli až ke Karlštejnu, kde jsme se posilnili obědem a čajem a mě se během oběda podařilo rozehřát prsty na levé noze. Městečko Karlštejn mě překvapilo jak je škaredé, jen hospody a suvenýry.

Z Karlštejna jsem jeli po silnici do Srbska, zde jsme obdrželi záporný bod od nějakého staršího pumpičkáře, což jsme nevzdali úplně bez boje, dojeli ho a úspěšně se ho drželi a kdyby nezajel v Srbsku do hospody, tak jsme mu to nandali :). V Srsbku jsme měli cukání sednout na vlak a vrátit se předčasně do Prahy. Už jsem se ale nějak rozehřál a tak jsem přebral optimistický prapor a naplánoval cestu kolem Koněpruských jeskyň do Berouna.

Ze Srbska jsme jeli po žluté až ke Koněpruským jeskyním, kde jsme okoukli zejména velkolom. U Aksamitové brány jsme kousíček prenášeli menší skalku a Zdenda zde říkal cosi o "dropu", což jsem přičítal zvýšenému množství adrenalinu v krvi.Od Aksamitové brány následoval zajimavý sjezd. Prudký přímý kopec a na něm slušná vrstva mokrého listí. Jel jsem první a plochodrážním způsobem (přední kolo ve směru kopce, zadní kolo zablokované a celé kolo téměř kolmo na kopec) jsem sjel cca půlku kopce. Zdenda opět uplatnil svůj osobitý styl, který ještě doplnil o efektní zastavování o stromy. Jak stojí předním kolem opřený o strom se mně bohužel nepodařilo zdokumentovat. Druhá půlka kopce už nebyla tak hrozná. Závěr sjezdu nad havlíčkovým Mlýnem jsem raději stlačili.

Dále jsme pokračovali kolem vodní nádrže Suchomasty po zelené značce, zde byl bohužel jeden delší nevýjezd (alespoň pro nás). V obci Jarov jsem na Zdendově obličeji viděl, že něco koumá. Probudily se v něm sklony pumpičkářovi a vymyslel, že se do Prahy z Berouna vrátíme po silnici. Nakonec jsme ovšem u benzínky za Berounem přehodnotili naše časové odhady a jelikož bychom do Prahy dojeli potmě, vrátili jsme se do Berouna a do Prahy dojeli vlakem.

Sice jsme se celou cestu celkem loudali a počasí stálo za prd, ale jinak se výlet celkem vydařil a navíc to byl trénik na Vánoční SSaN.

Data
Cca 65 km, 1100 m převýšení.


Mapa: 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdenek Zdenek | 2. listopadu 2009 v 9:36 | Reagovat

Jen nechapu ty mraky turistu (radove stovky, pocitam-li Ameriku, Karlstejn i jeskyne), kteri se v tom hnusnem pocasi sli kochat prirodou ci pamatkami.

vykladovy slovnik k clanku:
iDĚS = www.idnes.cz
pumpičkář = hanlive oznaceni cyklisty na silnicnim kole

2 Ales Ales | Web | 2. listopadu 2009 v 9:39 | Reagovat

Dobry. Ze to je trenink na SSaN jsem si rikal celou dobu co jsem to cetl. Chtel jsem ti to napsat do komentare, ale posledni vetou jsi mi to vyfouknul. :o(

3 Ales Ales | Web | 2. listopadu 2009 v 11:13 | Reagovat

Jo a apropo moc pekny styl psani

4 Brahma Brahma | E-mail | 12. listopadu 2009 v 9:26 | Reagovat

Moc pěkný výlet i článek. Díky :)

5 Radek Radek | 25. listopadu 2009 v 14:41 | Reagovat

[3]: Dik. To vis, kdyz ma clovek dobre vzory :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama