Severní sjezdy a nevýjezdy 2009

21. prosince 2009 v 8:23 | Radek |  Kolo
Tuto akci pořádá každý rok Aleš (viz pozvánka) a i letos jsem se (po 2.) chtěl zúčastnit. Jak se termín akce přibližoval, rostla bohužel nejistota mé účasti...

Příprava

Zhruba od toulek po Kokořínsku mě sice málo, ale zato pořád bolela noha. Od výletu na Říp jsem
měl prasklý drát v kole. Obé se zprvu zdálo bezvýznamné pro účast na SSaN 2009, neboť "vždyť
to je až někdy v prosinci...".

Pár týdnů před termínem akce, jsem začal "řešit" nohu tím, že jsem si naordinoval nicnedělání, tedy žádný sport, všude jezdit MHD a celkově minimalizovat chození na minimum. Pomohlo to jen částečně, ale nakonec jsem nohu prohlásil za akceschopnou.

Kolo jsem také začal řešit v předstihu, ovšem v servisu mě nepotěšili zprávou, že ráfek je probržděný a tudíž jej nemá cenu moc opravovat. Nu což, nic nevydrží věčně, jal jsem se tedy objednat nová kola. Abych předešel stresu, kupuji kola, která jsou "skladem" a "ihned k dodání". No a již 8. pracovní den od objednání si s úlevou čtu, že kola dorazila na mou poštu, no sláva. Cestou z práce se tedy stavuji na poště. U okénka je bohužel paní, která zrovna nemá svůj den a tváří se, že najít v počítači moje balíčky podle mého jména je problém. Po dlouhém a dlouhém hledání, kdy už jsem pociťoval, jak ostatním lidem na poště v hlavě šrotuje myšlenka "čím ten tam zase zdržuje", mě byly vítězoslavně vydány dva balíčky. Čekal jsem dva, ale ksakru, ne takhle malé, tam se ta kola prostě nevlezou. Po ujištění, že na mé jméno na poště už opravdu nic není si domu nesu alespoň vánoční dárky. Alespoň, že ten mráz trošku chladil mé rozčarování. Doma jsem si vytiskl web stránku, kde stálo, že balíček je uložen na poště a vyrazil znovu do boje. Co je černé na bílem to přeci platí. Vyvolávací systém ke mně byl milosrdný a přidělil mi okénko s mnohem přívětivější slečnou. Hurá! Balíček tady je. A už se sune ven, není nějak veliký? Šmarja oni mi snad poslali celé kolo (za ty prachy by to byl dobrej kup). Takže domů vláčím krabici od kola Merida s přelepkami Author a doufám, že v něm budou dvě kola. A? Byly tam. Při řízné hudbě australských elektrikářů mi jde práce od ruky a za dvě hodinky mám kolo v kupě.

Tím příprava ovšem ještě nekončí. Pocit, kdy člověk necítí prsty na noze a nemůže s nima hnout ani o píď jsem testoval při výletu na Karlštejn při 2°C. Teď hlásí -10°C. Musím tedy přijmout nějaká opatření. Nejdříve uvažuji, že pojedu v pohorkách, ale pak mě napadlo, že po určitém tunningu by ty letní tretry snad použít šli. Shodou okolností mám základní materiál ve skříni, lepící pásky je také dost a vystřihovánky mě vždycky bavily. Netrvá dlouho a "OBI shield" - jak jsem svůj výtvor nazval - je na světě. Viz následující fotky.

----
----

Tak ještě upéct nějakou dobrůtku na cestu a příprava je hotova.

Akce

Akce bude jistě popsána na Alešem na jeho blogu, takže to vezmu jen stručně ze svého pohledu. Ráno Zdenda utužuje svou tradici a přijíždí se zpožděním, budiž mu omluvou, že to má nejdále a cestou měl nějaké nepříjemnosti. Výjezd Zahřívací nedávám a závěr tlačím. Cestu Drahanským údolím si maximálně užívám, svištím skoro jako v létě. Při výjezdu trasořitkou jsem se na jednom místě zasek, ale znovu jsem se rozjel, což jsem v tom místě a na sněhu ani nečekal, potěšilo. Dále vyhlídka, občerstvení a už stojíme "u roury". Byl jsem přesvědčený, že ten začátek se v zimě nedá jet. Ovšem hle, Aleš do toho jede a projel, Zdenda také, jdu do toho také a nebylo vůbec tak hrozné jak to vypadalo.Výjezd Vracák dávám včetně vracečky, jupí. Následuje sjezd Halda, moc se na něj teda netěším, mám z něj divné pocity kolikrát i v létě. Naopak Zdenda si ho evidentně užívá a diví se, co proti němu mám. Na další haldě máme prý předvést nějaký trik pro kameru. Celý nájezd rozmýšlím, jestli dám backflip nebo frontflip, ale nakonec jsem před kamerou tak znervózněl, že jsem neskočil nic. Masaryk je pro mě bohužel nevýjezd, Terorista výtlač (ale tady to jinak nejde). Klopenka je poslední sjezd, Zdenda přede mnou, tak sotva nadohled,docela jedeme, sakriš Zdenda to položil, brzdím a jsem rád, že jsem nejel první. Ty vyryté koleje schované pod sněhem by mě nejspíše také položily. Dále pěkný úsek Nad Vodou do Řeže, ten je pěkný stejně jako v létě a dále už jen návrat podél vody do Prahy.

Závěr

I když jsem jel na 1,5 nohy a tudíž byl stále největší brzda, akci jsem si užil. Jak jsem měl strach
ze zimy, tak i to bylo nakonec v pohodě (to přičítám hlavně OBI shieldu samozřejmě). Tak snad se budu mocí příště zúčastni znovu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ales Ales | Web | 21. prosince 2009 v 8:54 | Reagovat

Koukam konkurecni reseni k memu pytlikovemu sendvici. :o)))) Kazdopadne diky za ucast, zvlaste kdyz tomu musely predchazet takove pripravy.

2 Zdenek Zdenek | 21. prosince 2009 v 10:41 | Reagovat

To je snad poprve, co jsi stravil praci na kole pred vyjezdem vic casu nez ja :D. Ale budu muse poladit to zadni kolo, zamrzajici cvrcek naboje a strileni retezu nebylo v planu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama