Orličky

24. ledna 2010 v 21:49 | Radek |  Hory
Tak konečně mě noha přestala trápit a mohl jsem si trošku povyrazit. Cílem byl můj nejdomáctější běžkový terén - Orlické hory.

Bohužel jsem nikoho neuhnal sebou, tak to byl holt tak komorní výlet, že komornější už být nemohl. Autem jsem se vyvezl až na parkoviště u Haničky. Bylo -15 °C, takže než jsem se vybalil, tak už jsem byl pěkně zmrzlý. Ovšem křupavý sníh, modrá obloha a sluníčko slibovali pěkný výlet. Vydal jsem se po klasické cestě směr Anenský vrch a Pěticestí. U odbočky k pevnosti Hanička mě zaujala vyfrézovana cesta směrem k dalším bunkrům, takže to jsem si nemohl nechat ujít tam zajet se opět omrknout. V jednom místě bohužel to černé na zemi nebyly chuděrky větvičky ale svině kameny. Takže jsem přes polohu skokana na lyžích v letu velmi rychle přešel do polohy "na držce". Po rozmatání změti hůlek, lyží a divně zkorouceného těla jsem si k dalšímu bunkru raději cestu prošlápl sněhem.
Srub R-S 78 - "Na Pasece"
Srub R-S 76 - "Lom"

Od této malé odbočky jsem stoupal dále pod Anenský vrch, na který jsem si také zajel a z vršku bunkru se mohl alespoň trošku pokochat tou zemí krásnou českou. Dále jsem si už nikam nezajížděl a přes Komáří vrch po červené jsem dorazil na Pěticestí, kde jsem zjistil, že zvěsti o
zavřeném bufetu nejsou pravdivé, no nic tak to velkou termosku holt táhnu v rámci tréninku.

Cesta "Bunkrovka" mezi Pěticestím a rozcestím Pod Homolí

Dále jsem pokračoval po Bunkrovce (cestu lemuje několik řopíků) až Pod Homoli, kde jsem přejel na východní stranu hřebene a opět se vrátil na Pěticestí a odtud již bez zdržovaček svým turistickým tempem zpět po stejné cestě na parkoviště, celkem cca 27 km. Vzhledem k perfektnímu počasí a tomu, že to byl po delší době můj větší pohyb jsem si to strašně užil.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ales Ales | Web | 27. ledna 2010 v 15:18 | Reagovat

Pekne, skoro skoda, ze jako Prazan obvykle skoncim v Jizerkach nebo Krkonosich. Zajimave tereny jsou i jinde. Vloni me mile prekvapilo bezkovani na Moldave.

2 Radek Radek | 10. února 2010 v 18:23 | Reagovat

[1]: Jsem se musel podivat do mapy, kde ta Moldava vubec je. Vikendovy prejezd casti (nejpise jine) Krusnych mam v planu na 27.-28.2., kdybys se chtel pridat, neni problem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama