MTBO Brdman Cross 2010

6. června 2010 v 22:04 | Radek |  Kolo
Zúčastnit se této taškařice byl Zdendův nápad, ale jede se to ve dvojicích a jelikož v propozicích stálo "v cíli pro účastníky sele na rožni", nebylo těžké ně zlákat.


Příprava

Přípravu na závod jsme pojali bohužel jen akademicky, v práci u počítačů jsme probírali taktiku a dumali, jestli by na optimální výběr trasy bylo možné napsat nějaký ten prográmek. I do těch Brd jsme chtěli zajet, jenže nejdříve Zdenda pořád někde lítal s hokejkou a poté pořád lilo. Zdenda se snažil nepřízeň počasí obracet ve výhodu tím, že pořád něco kutil na svém kole. Já jsem také přípravu techniky nepodcenil, v předvečer závodu jsem z kola sundal stojánek, čímž jsem ze svého turistického kola učinil závodní speciál.

Akce
Kdyby viděli naši cestu z Prahy do Dobříše (40 km po dálnici) pořadatelé, tak by nám snad preventivně zakázali startovat, aby nás nemuseli hledat v brdských lesích ještě v noci. I přes přítomnost dvou GPS na palubě jsme totiž z dálnice sjížděli 15 km před Dobříší, několikrát se vraceli, málem si krátili cestu přes parkoviště supermarketu atd.

Po pečlivém zamalování kontrol do mapy, kterou jsme dostali jsem si tak nějak začal plánovat odkud kam pojedeme, i když jsme ještě neměli bodové ohodnocení. Po startu jsme dostali bodové ohodnocení kontrol a stručný popisek kontrol a vyrazili. Vyrazili jsme naším plánovaným směrem a velmi záhy jsme se dostali do skupinky lidí, která to valila cca směrem k první kontrole, na kterou jsme chtěli jet, takže jsme valili s nimi (výraz valili je skutečně na místě). První kontrolu jsme tedy prakticky nemuseli hledat. Tímto způsobem jsme projeli ještě několik dalších kontrol a dojeli do Mníšku pod Brdy, kde už byla skupinka víceméně roztrhaná, takže už jsme jeli jen sami. Vydrápali jsme se na Skalku (barokní areál), kde jsme původně plánovali, že doplníme tekutiny, jenže u bufetu byla fronta, tak jsem se na to vyprdli a jeli dále. Zde také konečně skončila honička po asfaltkách a stále častěji jsme ke kontrolám jezdili po rozbahněných cestách. Obzvláště pak sjezd na Kytínskou louka byl "vodnatý", dole jsme měli barvu tak nějak do černa, prostě nic pro leštiče :). Dále jsem sbírali kontroly víceméně na hřebeni či jen trošku pod ním, bohužel žádná kontrola nebyla na bývalé raketové základně, kam jsem se chtěl podívat a navíc jsme jak blbci tu základnu podjížděli po červené turistické, která je zde kamenito kořenově bahnitá blbá cesta (úsek mezi a Studánkou a Stožcem). A Zdendu tady ještě chytli křeče, takže náš plán jet na Kuchyňku padnul. Zvolnili jsme a začali jsme se vracet na Dobříš a Zdenda se více začal zapojovat do navigace. Cestou jsme lovili všechny kontroly, které zde byly. Pod Kazatelnou byla speciální kontrola, kde bylo možné získat body za překonání lanových překážek, poslední týmovou překážku jsme bohužel nedali a na slacklině jsme si ani nešktli, tak jsme ukořistili alespoň 30 bodů z 50. Poslední kontrola u rybníku v Dobříši byla nezapomenutelná tragickým poměrem sraček (jinak nazvat nemohu) a získaných bodů. V Cíli jsme byli ještě cca 10 min před limitem.

V cíli byla wapka, což se zdálo býti skvělé do doby, než jsem zjistil, že čekání ve frontě na ní bude pro mě psychicky nejnáročnější část dne. Fakt nechápu leštiče, co si musí umýt každičký záhyb a zdržují ostatní. Po dvou hodinách čekání byly známy výsledky: skončili jsme 17. ze 40. Zdlábli jsme sele, které bylo jaksi vlažné (teplotně i chuťově) a vyrazili domů.

Závěr
Závod se mně líbil, hlavně to, že kromě začátku jsme se po lese toulali dla vlastní vůle. Akce byla přiměřených, mému gustu vyhovujících rozměrů, bylo krásně sluníčko a i to umístění bylo nakonec i přes zdravotní problém dle našich představ (skončit v 1. polovině).

Data
Pár fotek zde.
Záznam naší trasy: zde a tady.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zdenek Zdenek | 6. června 2010 v 22:56 | Reagovat

Byl to rozhodne dobry zazitek. Hned jsem zacal na internetu hledat akci podobnych parametru :-).

Nutno rict, ze vice zabahneny jsem byl pouze jednou v zivote. Slo tehdy o vylov rybnika v ramci rybarske brigady. Vzorek mych plastu se pysni privlastkem "samocistici". Mohu potvrdit ze behem jizdy se "samocistil" vyborne, avsak na ukor zbytku kola a me osoby. Ustlal jsem si pouze jednou, a to ani ne tak kuli jezdecke chybe, ale kuli tlacenici u potoka pred prvni kontrolou. Nejaky optimisti tam brzdili v domeni, ze se tak vyhnout namoceni kola nebo sebe.

2 Brahma Brahma | E-mail | 7. června 2010 v 13:24 | Reagovat

Paráda, vždy jsem snil o něčem takovém. Asi už zůstanu jen u toho snění :) Leda by vypsali nějaku veteránskou disciplínu. Ale před 2 roky jsem trasu Brdského maratonu projel nadvakrát v dalších týdnech a bylo to skvělé. Také tam bylo díky tomu krásně prázdno.

3 Radek Radek | 7. června 2010 v 14:45 | Reagovat

[1]: TO jsem ani netusil, ze jsi si ustlal "jeste na rovince" :)

4 Radek Radek | 7. června 2010 v 14:54 | Reagovat

[2]:Proc zustavat u sneni, sezen partaka a pristi rok na startu. Se podivej do vysledovky, tam jsou i rocniky lidi (http://www.vlaska.cz/index.php?docs&file=99).

5 Ales Ales | Web | 9. června 2010 v 8:53 | Reagovat

Kdyby se mi to bylo byvalo nekrylo s vodou tak bych o tom byl byval uvazoval. :o)) Ostatne proto jsem vam info o te akci posilal. Tak hlavne ze se vam tam libilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama