Neplánový výlet Polabím

18. září 2010 v 23:38 | Radek |  Kolo
Původně to měl být cyklovýlet Milovickem s překvapením, převapení se konalo, výlet Milovickem nikoliv, ale báječně jsem se projel Polabím.

Lidičky z práce měli v plánu výlet na Milovicko, já jsem dlouho nevěděl, jestli se budu moci zúčastnit. V předvečer plánovaného výletu se vyvrbilo, že bych mohl jet. Plán byl dojet z Prahy do Nymburka vlakem a odtud vyrazit. Mě ale večer napadlo, že bych mohl do Nymburka dojet na kole a přidat se k ostatním tam. Dále to vemu formou stručné reportáže.

5:00 Zvoní budík, posouvám ho na 5:15.
5:15 Zvoní budík, vstávám, balím, bundu neberu, pršet nemá, rukavicema opovrhuju, šátek na krk hledám snad čtvrt hodiny.
cca 6:10 Vyjíždím. Mám zpoždění, ale alespoň už je světlo.
Nemám tachometr, takže abych se podíval kolik je hodin, musel bych zastavit a to je zdržení, takže čas nesleduju, stačí, že zastavuju kvůli focení.

místo: Letňany: Cesta kolem letiště je zahrazená plotem, musím se dobrý kilometr vrátit, pěkne to začíná.

místo: kdesi za Radonicemi: fotím východ slunce a zjišťuju, že prsty na rukou vykazují zmenšenou hybnost

místo: Lázně Toušeň: do boje se zimou nasazuju záložní triko


místo: kousek před Byšičkama: kradu na poli tři mrkve

místo: kolem Mýdlovarského luhu: užívám si, jak se dnes říká, singlík, udržet se ve stopě ve větší rychlosti je celkem sranda, když nejedu přesnou stopu, tak mě přední kolo kropí rosou, ale fakt mě to baví :). Úsek mezi Ostrou a Kostomlátky je fakt pěkný - doporučuju, navíc po ráno to má své kouzlo.

místo: před Nymburkem: néé, stavějí tu asfaltku. Proč za ty prachy k sakru raději neopraví normální silnice, grrr.


místo: nádraží Nymburk 8:58: tak schválně, kolik bude hodin, podle slunce odhaduji, že mám tak 15-30 minut k dobru, už se vidím rozvalený na lavičce čekajíce až ostatní přijedou od Prahy, to bude překvápko. Sakra, mám 3 min zpoždění, vlak od Prahy už je fuč a nikoho z našich nevidím. Že by před startem nemuseli napumpovat alespoň jedno kolo, jak je již skoro tradicí? Nemůžou být daleko, tasím záchranný prostředek dnešní doby - mobil. Ááá, přichází překvápko: "výlet zrušen, ani nevyjeli z Prahy".  No, paráda. Na řadu tedy přichází otázka: Co s načatým dnem. Je 9 ráno, je krásně, v nohách 50 km a jsem v Nymburce. Řešení přichází vcelku rychle: zajedu do Pardubic za babičkou a dědou.

místo: Nymburk, pod hradbami: bohatýrsky snídám, sluním se  a pozoruju přípravy na rekonstrukci bitvy.místo: Kolín: cesta z Nymburka do Kolína vede po vyasfaltované cyklostezce a cestách, takže ubíhá rychle. Na stezce jsem potkal partičku handbikerů, to si člověk hned uvědomí, že ty asfaltové cyklostezky mají něco do sebe. Z Kolína do Pardubice jsem ještě nikdy nejel, takže jsem nejdříve zavítal do knihkupectví a opatřil si mapu. Zrovna se na náměstí odehrávala nějaká taškařice s dechovou hudbou.

místo: kousek za Kolínem: hotové zelené peklo, mám rád cesty přírodou, ale tady to hopsání přes drny po evidentně neježděné (ačkolikv značené) cestě mě rozčilovalo.

místo: kousek za Týncem nad Labem: že jsou u Labe rybáři se dá očekávat, že tady někteří májí přístřešek je také bežné, že někteří ještě leží ve spcáku ve stanu za cedulí zákaz kempovaní? jsme v Čecháh, asi normálka. Že si někdo dotáhne za autem celý karavan kvůli pohodlí? Tak to jsem fakt nepobral.

místo: za Semicemi: tady mě zaujal pohled, který jsem nazval "Dvě katedrály". Jedna je církevní a jedna energetická :).

Ze Semic do Kladrub vede moc pěkná cesta s příkladným stromořadím.


místo: Svítkov, 13:30: jsem v cíly u prarodičů.

Závěr

Sice  program celého dne byl úplně jiný, než jsem plánoval, ale i tak byl moc pěkný. Cesta Polabím (značená jako č. 24) je až na pár silničních úseků pěkná, jen bych ji nechtěl jet na jiném než horském kole, protože cesta je občas dost terénní. Také jsem si ověřil, že jet jednou domů na kole není nereálné, tak to třeba příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ales Ales | Web | 20. září 2010 v 8:04 | Reagovat

Jsem ani nevedel ze se neco chysta. Kazdopadne to jsou teda pekny flakaci, ze nevyjeli

2 Brahma Brahma | E-mail | 20. září 2010 v 11:09 | Reagovat

A to jsi je v 8:58 budil mobilem? Takhle v noci to je tedy silně nepříjemné.

3 Radek Láska Radek Láska | 20. září 2010 v 18:11 | Reagovat

[2]: V 8:58 meli prijet vlakem od Prahy, to neni davno zadna noc.

4 Radek Láska Radek Láska | 20. září 2010 v 18:11 | Reagovat

[1]: To organizoval Zdenek C., mu dej vedet, jestli Ti ma take posilat info o vyletech.

5 Ales Ales | 21. září 2010 v 8:39 | Reagovat

[4]: O to nejde, jen ze jste se o tom ani nebavili a tak. Ze jsem to nezaregistroval treba na kafi. To bude tim ze tu ve ctvrtek a patek byly ty saskarny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama