Tři řeky - pokus č. 2

9. listopadu 2010 v 7:33 | Radek |  Kolo
Až v samém závěru sezóny jsem se se Zdendou vydal na letošní první pokus o zdolání Tří řek. Jak to dopadlo, je v následujícím článečku.

Trasu 3 řeky jsme objevili někdy vloni, jednou ji zkusili a celou neprojeli, skončili jsem ve Štěchovicích a řekli si, že příští rok to dáme. Letos bohužel zejména kvůli lumpům co kradou kola, došlo na první (a pro letošek asi i poslední) pokus až teď na podzim. Nebudu popisovat trasu, tu si můžete prohlédnout zde, jen popíšu pár zážitků.
Sraz byl určen prvním metrem jedoucím v sobotu ze Střížkova, tedy v krutých 5:15 se setkáváme u tunelu pod Vyšehradem. Někde za Točnou se rozednilo, což potěšilo hlavně mě, neboť moje světlo, je dobré tak na cestu z hospody, ale na ježdění v lese nestačí. Při sjezdu do Závisti jsem měl listí po středy kol, celkem zábava, ale nechtěl bych tím jet do kopce. Výjezd z Jarovského údolí  mě potěšil, protože kromě první zatáčky jsem ho celý dal. Na vyhlídce Homole jsem byl poprvé a stojí za návštěvu. Na svačinku na Třeštiboku nebude rád vzpomínat Zdeněk, neboť mu zde vítr shodil kolo na ostré šutry a nezůstalo to bez následků. Vzhledem k pěknému počasí bylo překvapivé, že první cyklisty jsme viděli až v Kamenném přívozu. Na Smetanově vyhlídce jsem byl také poprvé a opět je to velmi pěkné místo. Vyhlídka Máj je nějak zakletá, protože jsme ji opět trošku hledali, zde již bylo jasné, že máme takové zpoždění, že celou trasu nedáme. Začal jsem prosazovat taktiku "vidět Berounku a zemřít". V údolí potůčku Třeblová jsme trošku zakufrovali, neboť jsme sjeli až k Vltavě, v tomto údolí je zajímavé to, že jsou zde mosty, opěrné zdi apod. ačkoliv cesta nyní nikam nevede a končí u břehu přehrady. Od Slapské přehrady jsme to do Štechovic vzali přes kopec. Ve Štěchovicích jsme se dohodli, že zkusíme dojet k Berounce, byť už né po trase, ale nejkratší cestou. V Davli bohužel začalo poprchávat, takže n začátku Měchenic jsme to vzdali a otočili se a vrátili se zpět do Davle na vlak. Bohužel nám vlak těsně ujel a další jel za hodinu a půl. Cesta do Prahy byla navíc zpestřena dvěma přiožralými cyklisty, kteří se pokusili ukrást Zdedovi světlo z kola, ale byli přistiženi a přinuceni světlo vrátit. Kadopádně to byli dementi.

Závěr

Trasa je to strašně pěkná. Zdenda si stěžoval že jízda listím stojí za prd, mě to moc nevadilo ba naopak, podzimní krajina je nejhezčí. Příští rok to dáme celé, věřím tomu, jen to chce mít více naježděno.

Data

Fotky zde (včetně popisků).
Záznam naší trasy zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ales Ales | Web | 11. listopadu 2010 v 6:57 | Reagovat

Prihoda z vlaku by zasluhovala vetsiho rozpracovani a fotodokumentaci. Proto davam jen 4 hvezdicky

2 Radek Radek | 12. listopadu 2010 v 7:41 | Reagovat

To me ani nenapadlo fotit ty pitomce, kazdopadne me to dost prekvapilo pac bych nic takoveho necekal, navic kdyz jsme sedeli 2 m od kol a ten zlodej mel svetlo svoje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama