Na kandíky

4. dubna 2011 v 7:25 | Radek |  Kolo

Pár řádek o tom, jak jsme porušili zákon, přískokem dojeli do Pikovic a viděli kandíky.

Při nedávné jarní procházce na Třeštibok jsem se dozvěděl o kandících, které rostou pod Medníkem a domluvili jsme se, že tam vyrazíme. Uplynulo pár týdnů a vydali jsme se tam na kole.
Cesta z města
Účast byla opravdu hojná a aby to bylo pestré již od začátku, tak nebylo stanoveno jednotné místo srazu, různí lidé se měli připojit k ostatním na různých místech. Takže s Tomášem se potkávám v parku Podviní a spěcháme městem na Palečák, jenže turisté si přivstali, na chodníku je dost lidí, tak kličkování přes centrum není nejrychlejší. Na Palečák to stíháme těsně do akademické čtvrthodinky. Zde se potkáváme s Michalem K. a Dášou, Lukášem s Evkou a Dančou. Příště při plánování srazu nebudu tak volnomyšlenkářský, protože Danča nám málem odjela s nějakou jinou skupinkou. Zpoždění Petra S. bylo s naším dobře synchronizované, takže se dle plánu potkáváme u tunelu a frčíme dále, protože další Petr čeká pod mostem.
Frčíme teda jen do doby, než nás zahaltuje chlap v černém - příslušník MP. Přátelsky se uměje a začne tak, jak to příslušníci umějí: "jestli pak víte co jste provedli?" a ukazuje na přechod, kde stezka a chodník křižují vjezd na parkoviště. "podle paragrafu..." je nám vysvětleno, že jsme nesesedli z kola. "a vybavení kol také není v pořádku, odrazový materiál také není v pořádku, tím světlem to nezachráníte" ... "Ha a máte to za 1000" ..."cha, cha cha" ..."no dobře tak dohromady za 200". Lukáš nemajíc žádný odrazový materiál byl příslušníkem vybrán jako obětní beránek a pokuta byla napsána na jeho jméno. Souhlasím, že jsme porušili příkazovou značku, nicméně jsme nikoho jiného ani sebe neohrozili. A kdybychom teda sesedli, tak nevím, komu bychom tím prospěli? Druhé straně?


Dále jsme se měli setkat s Petrem, který čekal v Bráníku, jenže co se nestane, najednou je u nás a prý nás dojel zezadu. Takže už nám chybí jen Honza a Péťa.
Jelikož po dlouhé zimě bylo počasí 1* a bylo již tolik hodin, že i Pražáci již vstanuli, tak byla stezka celkem vytížená, takže jako obvykle žádná extra radostná cesta to nebyla. V kiosku před Zbraslaví dáváme občerstvovací pauzu a jen si sedneme, tak přijíždí Honza, Péťa a Michal. tak jsme venku z města a jsme kompletní.

Přes kopec do hospody
Z Vraného nad Vltavou jsme začali poprvé stoupat do kopečka, zvolili jsme lehčí variantu po silnici a dále po červené přes vyhlídku na Davli a dále sjezdem do Záhořanského údolí. Zde jsem byl překvap, že v místě, kde se dalo jet po cestě nebo "drsnější" cestičkou, tak všichni zvolili cestičku. Jet do Petrova přes kopec se nikomu moc nechtělo (kromě Lukáše), takže jsme popojeli k řece a do Pikovic dojeli podél Sázavy. Zde využili jedno z místních pohostinství a nabrali síly, na závěrečný "výstup". Po posilnění nás bohužel opustil Michal s Dášou a vydali se zpět do Prahy.


Na kandíky!
Cesta po zelené značce byl bohužel nevýjezd, poté ještě kousek po vrstevnici a už jsme tam byli.
V dubovém lese, kde rostou kandíky. Michal se zkušeně vydal do lesa a za chviličku hlásil, že je našel. Sláva, cesta nebyla marná. Když jsem přišel blíže, bylo mně jasné, proč je našel tak rychle, jsou u nich obvykle zapíchnuté klacky, takže ono to hledání není až tak těžké. Cestu zpět jsme volili raději po inverzní Lukášově vrstevnici. Vzhledem k dostatku času jsme ještě polichotili chuťovým buňkám v cukrárně (a to prosím včetně těch, co prý nejedí cukr!).
Cesta do Prahy narvaným vlakem nebyl žádný povznášející zážitek, jen jsem nepochopil, proč od dobré půlky z nás průvodčí nevybral jízdné ani za lidi ani za kola, ačkoliv přes naše kola musel několikrát přelézat. Závěrečná sklenice zlatého moku na Vyšehradě přišla k chuti po horkém dni a navíc jsem u rotundy mohl opět nadhodit plán na výlet "přes pět rotund".


Závěr
Na první jarní výlet byla nebývale velká účast. Teď jen aby to nedopadlo jako loni, kdy velkolepá účast byla právě jen na prvním jarním výletě. A kandíky jsme viděli, takže cíl byl splněn.

Data:
Fotky: zde
Trasa: zde
Celkem cca 45 km/500 m
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ales Ales | Web | 4. dubna 2011 v 7:40 | Reagovat

Cha cha :-) na "cyklobuzny" musi byt prisnost. Tak dlouho se chodi na s pumpickou na cyklojizdy az se pokutovej blocek utrhne. :-D

To my si v nedeli jeli podivat na ty dve dve katedraly. Jestlipak jsi navstivil i akvadukt, kdyz jsi tenkrat jel pres Semice?

2 Lukáš Lukáš | 4. dubna 2011 v 7:54 | Reagovat

Jen bych chtěl dodat, že ve vlaku platil pouze Tom a nejen průvodčí nebyl v optimální kondici - téměř celou cestu jsme jeli s otevřenýma dveřma, kterým revize podle přítomné samolepky prošla někdy kolem roku 2006 :o)

3 Radek Láska Radek Láska | Web | 4. dubna 2011 v 7:57 | Reagovat

Jaky cyklojizdy? Zadnou souvislost mezi cyklojizdou a prechodem nevidim. Vsadim se, ze bys zaplatil take, protoze tam jsem jeste nevidel nekoho nekdy zastavit.

Zajimalo by me, jestli by cloveka honily, kdyby proste nezastavil. Sluzebni kola tam meli :)

Akvadukt jsem teda nevidel. Ale az tam tudy pojedu do Chlen, tak na nej mrknu :) Dik za tip.

4 Radek Láska Radek Láska | Web | 4. dubna 2011 v 7:58 | Reagovat

[2]: Jak je to dlouho co CD po vypadnuti ditete z vlaku tvrdily, ze vsechny dvere jsou za jizdy blokovany? ...

5 Zdenek Zdenek | 4. dubna 2011 v 9:33 | Reagovat

Pirati, takovedle prestupky, hanba :-) ...

6 Brahma Brahma | E-mail | 5. dubna 2011 v 13:21 | Reagovat

Ten Kandík je asi nějaký nemocný, má podivně flekaté listy. Co jste mu udělali? My jsme byli pozorovat koniklece a ti byli tradičně krásní.

7 Radek Láska Radek Láska | Web | 6. dubna 2011 v 7:30 | Reagovat

[6]: To je vlastnost nikoliv chyba, takhle vypadat maji :) viz treba http://www.google.cz/images?hl=cs&q=kandik+psi+zub&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1429&bih=889

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama