Přes tři hrady na kole

7. května 2012 v 20:11 | Radek |  Kolo
Plány na prodloužený víkend se několikrát měnily až jsem nakonec jel na víkend do Chlen a jelikož se zrovna konal pochod Přes tři hrady, tak to jsem si nemohl nechat ujít.

S kým bych se na trasu vydal jsem řešil na poslední chvíli a tak jsme vyrazili na kole jen s Alešem J.. Jelikož jsem toužil po diplomu, museli jsme se nejdříve přesunout autem do místa oficiálního startu - Sopotnice. Cestou jsme bohužel zkejsli před cedulí "musíme to opravit" v Potštejně.
V Sopotnici jsme zacálovali startovné 25 Kč a vyrazili na trasu, kterou vybral Aleš, silniční 85 km. Trasa sice vedla po silnici až do Kostelce nad Orlicí, ale my jsme to brali jen jako doporučení a vydali jsme se podél toku Divoké Orlice. Přesněji řečeno, Aleš byl mým průvodcem. Ačkoliv jsme se pohybovali v mém domácím (možná už teda bývalém domácím) terénu, tak jsem si velice rozšířil obzory, neboť pěknou cestu z Potštejna do Kostelce podél levého břehu jsem vůbec neznal.
Za Kostelcem jsme se ponořili do hvozdů, které se táhnou až Hradci Králové. Zastavili jsme se v lese na obhlídku vily Sklenářka, jejíž osudy jsou spletité a odhaduju, že budoucnost nejistá.
Ve Zdelově jsem valil bulvy jak zde budují monstr rybník (na co?). Ještě kousek lesem a už jsme v rovině kolem Tiché Orlice. Za obcí Chloumek (jež je významná tím, že zde bydlí Pepa z Chloumku) jsme obsadili zastávku a zakousli se do svačin. Jak tak sedíme, tak kolem projeli cyklisté a jeden z nich byl občan z Alešovi rodné Svídnice.


Kousíček za Chocní jsme najeli na cyklostezku. Obecně cyklostezky moc nemusím, často je vnímám jako zbytečně zaplácnutý kus země asfaltem. Zde jsem byl ale pozitivně překvapen, neboť se mně stezka líbila. Vede z Chocně až do Letohradu (cca 30 km), téměř pořád zcela bez aut pěkně údolím s rozkvetlými loukami, občás stádo kravek, občas most a vše obklopeno stráněmi lesů. Navíc bylo pěkně a nebylo zde vůbec narváno, kiosky jsou v přiměřené vzdálenost od sebe a ceny rozumné.
V Letohradě jsme opustili údolí a přes kopečky dojeli na Žampach, kde jsme měli jednu ze dvou kontrol. Z Žampachu už to byl do Sopotnice kousek, navíc povětšinou z kopce. Jelikož jsme měli razítka z obou kontrol, dostali jsme Pamětní list (a to jsem toužil po diplomu) a jelikož jsme nikam nespěchali a jelikož předpověď nevyšla a místo deště bylo krásně, tak jsme se rozvalili na fotbalovém hřišti a odpočívali a kecali.

Závěr

Aleš vybral pěknou trasu, rozšířil jsem si obzory v "domácím" prostoru a svezl se po cyklostezce, která se mně líbila. Trasu jsme si modifikovali, ale vyšlo nám to také na 85 km.

Data

Ujeli jsme 85 km/ 900 m.
Pár fotek zde.
Log trasy tady.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | 7. května 2012 v 20:42 | Reagovat

Škoda, že jsem nejel s vámi - no aspoň jsem postavil kus zdi :) Tenhle okruh se mě taky líbí - tak třeba za rok. Radku, všim sis naší fabriky (jel jsi okolo)?

2 Radek Radek | 7. května 2012 v 20:47 | Reagovat

[1]: Tak příště musíš jet, protože fabriky jsem si nevšiml, vlastně ani nevím, jestli jsme jeli kolem.

3 Michal Michal | 7. května 2012 v 20:52 | Reagovat

Určitě jste jeli okolo, protože cyklostezka z Ústí do Letohradu vede za fabrikou ... a od minulého týdne máme na budově krásný nový žlutozelený název Autoneum :)

4 Aleš Aleš | 7. května 2012 v 21:20 | Reagovat

Hezký :), podle bratra Googla byla fabrika vedle toho golfovýho hřiště

5 Ales (jinej) Ales (jinej) | Web | 9. května 2012 v 12:09 | Reagovat

Ta cyklodalnice podel reky to je hnus velebnosti. :-! Bohuzel se neco podobneho ted snazi vybudovat kolem Jizery. Znici se tim posledni zakouti, kde byl relativni klid a pekna pesina pro pesi i cyklisty. A pak se mi nekdo divi ze nemam rad cykloaktivisty, cyklokoordinatory a podobnou sebranku. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama