Loudání 2012 2/4

25. června 2012 v 22:34 | Radek |  Kolo
Další díl vyprávění o Loudání. O kovbojovi, kolenu a dalších libůstkách na trati.

Ráno Pavel vyjíždí dřív. Já se Zdendou startujeme o hodinku později v 5:40. Nezvyklé bylo, že Zdenda čekal na mě a ne já na něj, ovšem za to může to pitmé klíště, které jsem si ráno musel vyoperovat.
V noci lilo, takže jsme s chatičkou myslím neprohloupili. Hned jak jsme přejeli most přes Vltavu, zjistili jsme, že naše oblíbená červená vede (opět) úplně jinak než bylo v mapě a GPSce a hned z toho máme menší filosofickou debatu, zda se máme držet cesty namalované v mapě (tzn. prodírat se roštím v místech, kudy 10 let nikdo nešel), nebo se držet nově vyznačené turistické značky.
Volíme novou značku, projíždíme JZD u obce Kučeř, pak se opět noříme do lesa a začíná pršet. Značka podivně kličkuje a občas ji dost hledáme. Jsme-li na rozcestí, platí pravidlo horší cesty, tedy: "Nevíš-li kterou cestou se vydat, bude správně ta horší, jsme na Loudaní." To ježdění a tlačení ve vysoké mokré trávě, přes klacky a v bahně mě po ránu nějak nebaví. Přitom tlačení je víc času, tak nahlas mudruju o tom, že jet jinudy mimo trasu, po těch pěkných lesních cestách, které jen kolmo křižujeme, by bylo tak pěkné. Závěr mudrování ale je: "ne, nejsme měkký, žádný švindlování". Vydrželo mně to tak kilometr. Nemohli jsme najít značku, lilo a stáli jsme na takové pěkné cestě a po ní to bylo do vesnice kousíček ... .Podlehli jsme pokušení a sjeli přímo do vesnice. Jaké bylo naše překvapení, když proti nám jel Pavel, vždyť ani nejsme na trase? Pavel: "Ty vole, tam ani nejezděte, to prostě nejde, je tam sráz jak hovado. Do toho nejdu. Jak chcete, ale tohle už je prostě moc." Zase jsme vyměkli a přidali se k Pavlovi, objedeme to po zelené. Až zpětně jsme se dozvěděli, že to byl to nejvýživnější úsek letošního Loudání, komentovaný např. takto "... byl to největší brutál z celý loudačky - proti tomu předchozí červená byla lahoda a laskomina.... Vzít tam rodinku na výlet je to na rozvod :)" (viz také Blackyho blog).
Již včera se k nám dostala informace, že úsek mezi 180. km a 296 km vedoucí Milča projel za cca 8 hodin. My jsme na tomto úseku urazili 40 km za 5:30 hodin. To mně a Zdeňkovi přišlo divné, ale Pavlovi, tomu to vyloženě vrtalo v hlavě. Jakmile jsme se někde zasekli při výtlači nebo stlači (ano, my co nejsme "vostrý ve sjezdech", tlačíme občas i z kopce), tak s tím přišel: "To není možný prostě, já Milču znám, vím jakej je cyklista, to prostě nemohl stihnout." Dokonce jsme začali vymýšlet různé teorie, které by tuto anomálii vysvětlovaly. "Milča vzdal, už sedí ve Slaném a posílá z gauče SMSky aby nás vyprudil řádně." nebo "To je tím, že Milča dostal jinou verzi trasy." a nebo "Někdo ho vozí vrtulníkem".
Dobytí vesnice Temešvár bylo vítězstvím, protože zde skončila červená TZ, zklamáním bylo, že místní potraviny přeměnili na hospodu, která má navíc zavřeno. V obci Kluky obchod byl, takže zde proběhly žrací orgie, co zbylo jsme strčili do báglů a frčíme dále.


Čerstvě načerpaná energie se hodila hned při výstupu na Velký Mehelník (632 m.n.m.). Sjezd byl parádní (za odměnu) i když v jedné jsem to ukormidloval na kořenech jen tak tak. Dále jsme kličkovali mezi rybníky a kdybych měl čas fotit, tak byste si mohli prohlédnout typický jihočeský statek, kde ve výběhu běhá velbloud a jiná exotická zvířata.
Další kopec, který jsme přeloudali byl Skočický hrad, je to ale podvod, protože i zřícenina by byl příliš honosný název pro těch pár kamenů. Zde nás dojel a předjel kovboj. Do Bavorova už to nebylo daleko a v jediné místní hospodě se zahrádkou již seděl kovboj. Bylo krásně, takže jsme si sušili věci, jedli, pili, hezky tam bylo, ale není čas musíme ještě dost poloudat dneska.
V obci Husinec jsme (opět) zahlédli kovboje jak si to sviští kamsi do ... prostě jinam než vedla trasa. Přes kopec jsme se přehoupli do Prachatic, prokličkovali městem a už jsme se pomalu přibližovali k velice libové záležitosti, výstupu na Libín. Libín je široko daleko největší kopec, část převýšení jsme vyjeli, ale u kontrolního bodu č. 46 bylo pohledem zřejmé, že poslední 3 km a 500 výškových metrů už budeme tlačit. Tady už mě při chůzi levé koleno dost bolelo, takže tlačení byl boj, jet jsem mohl, takže jakmile jsem viděl byť jen kratičký úsek, tak jsem naskočil na tajtrlíka šlapal.


Přesto byli kluci rychlejší, na vrchol jsem dorazil, když už byli zalezlí v rozhledně a začalo pršet. Co pršet, lilo jak z konve a byla pěkná bouřka. Posíláme SMS a pochvalujeme si, jak to máme špičkově načasované. Když přestaly lítat blesky, vyrazili jsme, sjezd v dešti byl docela fajn, dokonce jak jsme vyjeli z lesa, tak někdo prohlásil "konečně začalo pořádné Loudání". Teď když jsem to psal, tak mně to přišlo uchylný, ale pak jsem si vybavil následující dny a přišlo mně to v pohodě :).


Pokračovali jsme dále po modré. Kdyby nebylo mokro a ty proklaté kořeny tak neklouzaly, byla by to pěkná technická cesta zpestřená kopřivama (děkujeme předjezdcům) a průlezem ohrad pro dobytek. Do Volar jsme dojeli po sedmé hodině a shodli jsme se, že je čas se "penzionovat". Na doporučení místňáka jsme nejdříve zkusili Hotel Chata, začuzenou čtyřku bychom asi přežili, ale uskladnění kol na zahradě pod širým nebem (ve vedlejším domě bydleli tmavší spoluobčané) jsme nezkousli. Další pokus byl mnohem úspěšnější:
"Můžeme tady přespat?" ... "Jasně."
"Vaříte?" ... "Samozřejmě."
"Uskladníte nám kola?" ... "Není problém."
"Ráno potřebujeme odjet v 5." ... "No, když chcete, není problém."
Pak ještě následoval složitý výběr pokojů, neboť jeden třílůžkový nám nebyl dost dobrý. Kluci se chtěli dívat na fotbal a já jsem chtěl spát. Obsadili jsme kvůli tomu pokoje dva, ale fotbal nešel nakonec naladit nikde. Pokoj byl v patře a schody byly příkré, jít nahoru nebo dolů pro mě bylo už učiněné peklo, jak mě ta noha bolela. A to nás zítra čeká Šumava, to bude zajímavé. Při večeři jsme studovali internet a mimo jiné jsme zjistili, že zítra bude od brzkého rána lejt, ach jo. Kolika pivy se Pavel se Zdendou na sledování fotbalu posilnili nevím, protože jsem odpadl první. Také jsme rozlouskli záhadu Milčova neuvěřitelného tempa, bylo to prosté, dostala se k nám mylná informace, někdy přemíra informací škodí.
Dnes jsme na trase strávili 14:15, ujeli 127 km a skončili jsme na 310. km, čímž jsme se přiblížili polovině trasy, na 296. km jsme byli překvapivě 5.-7. Viděli jsem hrady, rybníky, koně, krávy, blesky, sračky, kovboje a velblouda a to jsme ještě ani nezačali dopovat (alkohol se nepočítá).
Můžu prozradit, že další díl vyprávění bude mít podtitul "Z totální krize do euforie." Pro zvídavé čtenáře jsem níže doplnil odkaz na články ostatních.

Data

GPS logy:

Fotky:

Ostatní blogy:

Video: zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ales Ales | Web | 29. června 2012 v 7:10 | Reagovat

Mam pro tebe napad na clanek :-) protoze odpoved na komentar by asi byla delsi. Pravidelne davas Loudani, uspesne jsi dal 1000 mil, ktere letos vynechavas. Mas nejaky plan, cil, kam pokracovat v cyklistickoextremnich podnicich? Nebo to neresis a proste jen delas co te okamzite oslovi a napadne? Pripadne zda se chystas naopak obout do jine aktivity atd.
Tak neco sesmol. ;-)

2 Radek Radek | 29. června 2012 v 8:31 | Reagovat

[1]: Jeden nápad co podniknout uz mam v hlave, je to ve stadiu idee, rikam tomu "na kole k mori". Ale asi az pristi rok. Jestli se vrtnout jinam nevim, mozna po letosni http://www.luzickasedmicka.cz/ zjistim, ze kolo neni to prave :)

3 Zdenek Zdenek | 29. června 2012 v 13:39 | Reagovat

Hlavne se nenech ovlivnit Alesem. Nenapadne ti tu podsouva vyprdnout se na kolo (jako on) a jezdit uz jen svatecne.

4 Ales Ales | Web | 29. června 2012 v 18:09 | Reagovat

[3]: Kuš

5 Petr Petr | 27. července 2012 v 9:31 | Reagovat

Jestli chces k mori, tak na bike foru uz se jeden takovej plan rodi. Je to teda za 24 hodin, ale cil je stejnej :)
http://www.bike-forum.cz/forum/z-prahy-k-mori.html

6 Lisanne Lisanne | Web | 19. července 2017 v 17:48 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone6S. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama