Cyklo*smrad strike back 2012 - pohled betatestera

19. srpna 2012 v 20:46 | Radek |  Kolo

Pár slov o tom, jak jsem tuhle pěknou akci prožil já při jejím testování. Více o akci na Alešově blogu.

Z práce vyjíždím po 17:00, první instrukce mě vedou do známého prostoru u bobovky, potom do Parku Podviní a na Vysočanskou cyklostezku. Až sem to šlo snadno. Pro mě známý terén a lehká stanoviště. Na Višňovce ale přišel zásek. Bylo třeba rozluštit šifru, ve které byl ukryt nejen kontrolní kód, ale také další bod, kam mám jet. Nemohl jsem přijít na to, jak to vyluštit. Nejdříve jsem podle počtu teček otáčel čárky, doufajíc, že dostanu text nebo alespoň římské číslice. Ale nefungovalo to. Potom jsem to zkoušel graficky, nějak propojovat tečky, aby vzniklo psací písmo, nefungovalo to. Další pokus byl z toho nějak vymlátit morseovku, také neúspěch. Pak jsem zkoušel na to jít přes cukříky, svačinka bodla, ale spásný nápad né a né přijít. Alespoň že se jen mračí, ale neprší a je odtud pěkný výhled.
Když už mě to přestávalo bavit, tak mě napadlo, že každý symbol určuje pozici písmena v abecedě zapsané do tabulky s 9 poli. Jen ty 4 tečky mně nabourávaly teorii. Namaloval jsem si mnoho tabulek, kde jsem doplňoval číslice, abych měl v každém poli 4 znaky. Zkoušel jsem začít abecedu v různých rozích, stále nic, nic a nic. Vyměkl jsem a zavolal Alešovi a ten mě navedl, pak už to bylo snadné. Stačilo jako dešifrovací klíč použít klávesnici telefonu. Ztratil jsem spoustu času, teď sebou budu muset hodit. Hned na dalším bodu jsem ale zapomněl získat kontrolní kód, holt nesoustředěnost a spěch.
Dál jsem opět těžil ze znalosti terénu, tak jsem měl radost, že to odsýpá. V poldru Rokytky bylo třeba (mimo jiné) z info cedulí zjistit, jaké výšky dorůstá Olše. A kvůli těm 30 m výšky Olše jsem najezdil snad kilometr. Obloha se začala dramatizovat, temné mraky se nebezpečně přiblížily.
Na další bod "tajný rybníček" to byl kus cesty, volil jsem známou cestu, ale jak jsem spěchal, tak jsem přejel jednu odbočku. Hledání rybníčku mně značně ulehčila GPS, minimalizoval jsem tak odporné prodírání se roštím na minimum. U rybníčku jsem nejdříve našel kešku, ale po přečtení instrukcí jsem našel pěknou schovku se Sudoku. Cestou na další bod mně začalo docházet, že za světla to nedám. U brčálového rybníčku už jsem musel namontovat světla. Začíná z toho být noční bojovka. To mně nijak nevadí, jen jsem hladový. Cestu zpět ku Praze jsem si chtěl zkrátit a zvolil jsem neznámou cestu. Podle GPS jsem zahnul z hlavní silnice na Běchovice, ale u odbočky mě překvapila cedule s dodatkovou tabulkou "platí v celém areálu". Jak tak valím dál, koukám, že jede nějakou průmyslovou oblastí a doufám, že na druhé straně areálu bude nějak výjezd. Jestli se budu vracet, tak mě klepne asi. Intuitivně jedu areálem až jsem dojel k pochybné, rezaté, ale otevřené bráně. Za branou je však jen temný les, či křoví a vůbec to na mě nepůsobí dobře, rychle pryč odtud. Dále se mně nepodařilo trefit se do podjezdu pod Pražským okruhem, takže se vracím na nadjezd a celkově jsem určitě nic neušetřil. V Dolních Počernicích už podruhé jedu ulicí, kde neskutečně voní maso na grilu, teď když jsem hladový, je to obzvláště mučivé. Šofér couvající od domu do ulice se mně pokouší sundat, ale ryk mých brzd ho včas upozornil.
U kostela v Kyjích mně konečně vychází kontrolní kód, který znamená konec, sláva, je 21:40, já sedím na chodníku pokouším se mobilizovat mozkové závity, abych odeslal kontrolní SMS Alešovi. Tak, odesláno, valím domů a už se těším na další báječné hravé odpoledne.

Závěr

Parádní a skvěle připravená akce, Aleš si s tím musel dát dost práce. Dost mně pomáhala částečná znalost terénu a GPS s mapou na řidítkách. Kde jsem to znal, tak jsem mohl jet mimo cesty, což bylo také fajn. Peklo bylo vytahování a vracení papírů do/z batohu. Škoda, že jsem 1:20 zabil řešením šifrovačky.

Data

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama