Výlet přes tři …

4. května 2013 v 23:45 | Radek |  Kolo
Zkuste zatipovat přes jaké tři body výlet vedl, myslím, že někdo by to dát mohl. Nápověda: již podobný výlet proběhl.

Předmluva

Začalo to nevinně, v pátek odpoledne se v práci zastavuji u Zdeňka s otázkou "co děláš zítra?". Zdenda sice argumentoval, že norský meto model slibuje déšť, ale po skouknutí optimistického polského modelu a Medarda jsme se domluvili, že vyrazíme na Říp. Všude bude bahno, takže tak nějak na pohodu spíše po silničkách. Sraz na pohodu v 10:00. Kdyby pršelo, nikam nejedeme. Prostě pohodový výlet.

Výlet

Ráno se probouzím s hodinovým zpožděním, to je tak, když si člověk po zazvonění budíku řekne "ještě chvilku". Balím ve zrychleném režimu, tzn. balím a snídám zároveň. Ještě kontrolní pohled z okno. Ha, cože? Ono prší. Píšu Zdeňkovi, jestli to nevzdáme. Dostávám velmi rozvitou SMS "j". Ach jo, tak to budu muset také jet.
U lávky Zdenda vysvětluje své počínání: "Když jsem vstanul, bylo pěkně a svítilo sluníčko. Tak jsem vyhlásil suchý závod". Stěžovat si tedy fakt nemůžu, protože jsem do deště alespoň oblečen. Frčíme pěkně po stezce podél vody do Klecan, nálada není zlá, ale malý prostor pro zlepšení tam je. Bohužel prší až do Kralup. Dále jedeme po červené, v lesích ani na polích se bahenní lázně nekonají. Pod Řípem již neprší. Meditujeme, jestli to vyjedeme. Vzhledem k mokru tipuji, že ne. Na nejprudším betonovém úseku ale není žádné listí (podle Zdendy lupení), takže jsme to vyjeli až nahoru na horu. Občerstvení v kiosku je tradiční, žádný zázrak z plastového nádobí. Ale, pozor, vykukuje sluníčko.
Cestu zpět nemáme vymyšlenou, tak sjíždíme po červené do Roudnice. Poté následuje pumpičkářská etapa po cyklotrase č. 2 až do Mělníka. Poté následuje pumpičkářská etapa č. 2 po trase č. 2 (s drobným blouděním) krajinou plochou tak, že placatější už snad ani nemůže být, pro mě je to synonymum pro krajinu velice nudnou. Při průjezdu Kralupama vyhlížíme občerstvovací stanici, ale nějak si nedokážeme vybrat a už jsme za Kralupami a jedeme podél Zákolanského publika až do Zákolan, kde parkujeme u hospody. Během konzumace oroseného kalíšku mě napadá odvážná myšlenka. U jedné rotundy už jsme byli, pod druhou právě jsme a třetí je v Praze. Už jsme toho ujeli celkem dost, ale do tmy zbývá ještě dost přes 2 hodiny.
Tak šup na Budeč, přeběhnout lávku, podjet viadukt u Nového mlýna, projet Coloradem a už jsme na Okoři. Na Okoři cesta nemá moc kilometrů do sta. Dále po červené a v Malých Číčovicích se loučím se Zdendou.
Další cestu vybírám tak nějak "podle slunce", směřuji do centra Prahy. To je zvrhlost co? Jezdit na kole směrem do centra Prahy. Když jsem sjel do Šárky, uvědomil jsem si, že jsem na dně. Jsem na dně údolí, a budu muset opět vyjet na kopec. A na kopci bývá co? Rozhledna. Ne, tak Petřín to už je moc. Spokojím se s hradem. Projíždím Vršovice chvilka po kočičích hlavách a už jsem před hradem.


Míjím dům U dvou slunců, ano jedu dolů Nerudovou ulicí. Poté přeběhnout Karlův most, tedy spíše splynout s davem a nechat se unášet. Poté jedna ilegální klička a jsem na místě. Parkuji před rotundou Nalezení sv. Kříže.


Ještě do tmy času dosti, jen škoda, že mám daleko do sytosti, tatranka to snad spraví, smůla že se po náplavce davy lidí valí, cesta je však již jasná a na Střížkově to již na obloze práská. Domů jsem dorazil ještě pře deštěm.

Závěr

Prima výlet, jsem rád že jsem to ráno nezabalil. Kdyby se cesta dopředu náplanovala, zkrátila, případně doplnila o vlak, tak by výlet přes čtyři+ rotundy (ještě minimálně Holubice) mohl být ještě kulturnější a zajímavý i pro širší publikum. Škoda, že jsem sebou neměl foťák.

Data

Trasa na cykloserveru, 155 km/1250 m nastoupáno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdenek Zdenek | 5. května 2013 v 22:23 | Reagovat

Hura, clanek :) ;). U me nakonec 162km/1379m. Hezky vylet. Jsem rad, ze jsme to rano neodpiskali. Ponozky teda stejne neuschly :D.

2 Radek Radek | 6. května 2013 v 9:50 | Reagovat

[1]:Ale dokonale jsi proveril Milcovo heslo "co nemam, to nepotrebuju" :). V CR mame jeste dalsich 22 rotund, takze namety na dalsi vylety jsou :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama