Loudání 2013 4/5

1. října 2013 v 21:29 | Radek |  Kolo
Další pokračování vyprávění o Loudání 2013, tentokrát s podtitulem "jak se idiotem státi".

Rána startujeme později, jen Radim odjíždí drsně brzo ráno. Sluníčko sice pěkně hřeje, ale my se pro jistotu ještě rozehříváme vytlačením kol na Kluka (740 m.n.m.), poté parádní sjezd a už se přibližujeme Českým Budějovicím. Okolní lesy jsou bohužel brutálně podmáčené, takže opět více tlačíme a přeskakujeme kaluže a brodíme se bahnem než jedeme. Jednou se takhle probíjíme bahnem vpřed a před námi se najednou objevila kráska, ladně běží a levituje nad tím marastem. Jedeme dalším bahnem, dalším lužním lesem, další rozbahněnou polňačkou, když se před námi najednou objeví kráska, ladně běží a levituje nad tím marastem. První co mě napadne je, že mi hrabe už. Kouknu jinam a opět před sebe, pořád tam je, pořad jak přízrak špínou nedotčena si elegantně pluje krajinou. Kouknu na kluky, jo, také ji vidí, je to dobré, nehrabe mně.
V Hluboké na Vltavou je čas na pozdní snídani nebo brzký oběd. Všude se tváři, že ještě nevaří. Kdo v takové situaci může poutníka zachránit? Ano, Vietnamec nebo … Čínan. Karlovi jídlo tak chutnalo, že když mu odnášeli talíř, objednal si to samé znovu. Bohužel se zde s námi Karel také rozloučil, protože bojoval s jakousi chorobou.
Dále letíme podél řeky do Týna nad Vltavou, cyklostezka je sice oficiálně kvůli předchozím povodním uzavřená, ale jelikož nemáme od předjezdců zprávy, že by se to nedalo projet, tak na zákaz nehledíme. Opravdu jsme jeli jak draci, přesněji jsem vlál za Jirkou. V tom letu jsme zapomněli vyfotit jeden kontrolní bod, takže já maje GPS log jdu odpočívat do autobusové zastávky a Jirka se vrací. Ani tato epizoda Jirku nijak nepřibrzdila, takže i zbytek cesty do Týna za ním vlaju a trpím.
V Týnu děláme velký nákup, žeru jak popelnice. Když vyrážíme, již je v dáli nepěkně zataženo. Před Bechyní nás čeká Židova strouha, údolí o kterém jsem dostali SMS v duchu: "Za deště tam nelezte, hrozí přívalové deště.". Když jsme do údolí vjížděli, ještě nepršelo, u prvního brodu začalo pršet. Věděli jsme, že Židova strouha nebude lehký úsek, ale přesně jsem si nedokázal představit co to bude.


Vypadalo to takto: Ze začátku je to nenápadné údolí, kterým vede žlutá TZ, z cesty se postupně stává pěšina, později mizerná pěšina, která snad 20x křižuje říčku, z toho 1x po lávce. Z údolí se postupně stává kaňon, ze kterého by se v případě bleskové povodně asi utíkalo špatně. Ovšem je to pěkný kus přírody, vůbec jsem netušil, že něco takového v ČR máme a každému kdo se rád brodí výlet tímto údolím doporučuji. Možná to bude znít divně, pro mě to byl jeden z nejhezčích úseků Loudání, jeli se čím kochat, lépe snesu že nosím kolo na rameni 10x po kolena přes řeku.
V Bechyni se v hospodě potkáváme s dalšími Loudaly Michalem H., Šeldou a Pavlem. Po dobrém jídle přichází dobrá zábava. Hm, kéž by tomu tak bylo. Před Nepomukem překonáváme potok po lávce ze dvou klád, která je ale 20 cm pod vodou. Potom přichází peklo po zelené TZ podél Orlíku. Probíjíme se tím ve čtyřech: já, Jirka, Michal a Pavel. Tyhle úseky je dobré překonat v tranzu nebo v opilosti, v ostatních případech se vynoří otázka "Proč já tohle dělám?" a zrovna zde si na ni člověk nemůže upřímně odpovědět jinak než "Protože jsem idiot". Čtyři idioti se vynořili u Podolského mostu zrovna když se setmělo. Vyčerpaný fyzicky i psychicky padám do postele v motorestu kousek od Mostu. Krize se prohlubují, únava se sčítá, motivace pokračovat klesá. Za tento den jsme za 21:53 hod. urazili 105 km po trase.


Data

Trasa naší 1. etapy zde
Trasa naší 2. etapy zde
Trasa naší 3. etapy zde
Trasa naší 4. etapy zde
Fotky tady
Oficální web Loudání
Seznam dalších článků zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 4. října 2013 v 21:29 | Reagovat

Paráda! Moc pěkný, už se těsím na poslední díl. Doufám, že to bude brzo! :)

2 Radek Radek | 4. října 2013 v 22:50 | Reagovat

[1]: Ted to sypu jeden článek za druhým :) tak snad to nebude dlouho trvat. V zasobníku toho je ještě dost :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama