MTBO Brdman Cross 2014

1. června 2014 v 21:27 | Radek |  Kolo
Dlouho jsem nic nenapsal, už mě i zdejší blogovací systém upozorňuje, že prý jsem neaktivní, tak to zkusím maličko napravit. Bohužel jak koukám do historie, tak to tady začíná být dost monotématické a ani tento článek to moc nevylepší.


Brdman Cross je orienťák, který jsme minulý rok kvůli nekonečným dešťům vynechali, a i letos byla naše účast ohrožena. Zdeňka postihli během pátku běhavé zdravotní obtíže, ale přesto jsme se v so. ráno domluvili, že vyrazíme. Zdenda je tvrďák, co jen tak něco nevzdá, i 1000 mil jednou dojel s kalhoty na půl žerdi.

Propozice: MTB orinťák, jede se ve dvojicích, časová limit 5h. Jedna z kontrol bude letos zpestřena lanovými překážkami, na
jedné se bude střílet ze vzduchovky a na jedné bude paměťový orienťák.

Příprava před startem probíhala klasicky, já jsem do našich map maloval místa kontrol a po očku jsem sledoval, jak se kvapem blíží čas startu. Zdenda se mezitím hrabal v kole. Čas startu se neúprosně blížil, až už jsem byl ve stresu, že Zdendovo zdraví povolilo. 10 minut před startem Zdeněk dorazil se slovy "Tak co, máš vymyšlenou taktiku?". Chvíle ticha … "uvidíme podle ohodnocení kontrol". Po startu rychle namastit do mapy hodnoty kontrol u hurá do Brd. První kontrola mě překvapila, protože se z čista jasna objevila na cestě, po které jsme jeli. Nedávám nic najevo, dělám, že přesně tady jsem ji čekal. Tak alespoň už vím kde jsme v mapě. Pokračovali jsme taktikou "držet se davu", na této akci si dav představte tak, že před vámi jedou 4 cyklisté. Mám jisté pochybnosti o této taktice, ale Zdenda je optimista "šlapou rychle, to jsou nějací profíci". Šlapali tak rychle, že nám ujeli my jsme začali používat vlastní hlavu a netrvalo dlouho a urodilo se první ovoce, dorazili jsme na první žravou kontrolu a jelikož jsme zde byli 3., získali jsme 27 bodů navíc a hlavně nás potěšilo, že jsme správně určili, odkud je vhodné přijet a nemuseli jsme se drápat přes potok a krpálem v bahně vzhůru jako někteří soupeři.
Nalézání dalších kontrol se nám celkem dařilo, jen se mně nedařilo trefovat zkratky a Zdendovi zkratky byly zase po cestách necestách. V našem krajním bodě na vrchu Hvíždinec za Mníškem jsme potkali partičku, se kterou jsme se potkávali na řadě dalších kontrol, evidentně jsme měli stejnou trasu. Při sjezdu ke kontrole nad Halouny jsme si dali zábavnou "skoro enduro" vložku bahnem, potokem, šutrama a vykácenou strání. Nemalé bylo mé překvapení, když k takto těžce vydobyté kontrole zrovna přijížděla po krásné cestě nám dobře známá dvojka.

Chtěli jsme si vyzkoušet všechny bonusové aktivity, takže závěr jsme optimalizovali tak, abychom je objeli. Nejdříve střelba na jelena ze vzduchovky. Na vojně jsme nebyli, ale z 5 střel jsme oba jelena skolili prvními třemi ranami, fajn, máme plný počet bodů a jedeme dále. Na lanových překážkách byla trošku fronta, což nám nevadilo, alespoň jsme si mohli odpočinout 12 minut. Lanové překážky byly podobné jako v některém z předchozích ročníků, takže jsme je zvládli hravě. Některé i docela originálním způsobem, co bylo postaveno jako týmová překážka, která vyžadovala spolupráci dvou lidí Zdenda přeběhl a co mě potom zbývalo, že?

Poslední byl paměťový orienťák, který byl trošku z ruky a už jsme věděli, že nás dohání časový limit. Makali jsme jak diví a na místo jsme přijeli vyšťavení (já teda určitě). A nyní malinký orienťák, 4 kontroly, mapu je nutné si zapamatovat. Dvě si beru já, dvě Zdenda. Našel jsem první a hned zjišťuju, že naše taktika selhala, protože i zde je potřeba orazit kartu, kterou máme jednu a má ji Zdenda. Když se Zdenda vrací, obíhám "své" dvě kontroly a úkoluju Zdendu: "naplánuj nejkratší cestu do cíle". Když přibíhám ke kolu, jsem mrtvý, nohy se mi pletou. Závěrečný let do cíle bylo peklo, utrpení, už to nejelo, bolelo to.
Dojeli jsme po limitu, ale to jsme věděli už předem. Dále už následovala jen samá pozitiva a gastro odměny.

Banány, pivo, prase,
bylo to dobrý zase,
ještě kola odbahnit,
o průběhu pošprechtit,
čekat na tombolu,
a pak hurá domů.
A jaký byl výsledek?,
málem jsme jim dali na zadek.
Bramborová pozice,
potěšila velice.

Závěr:

Prima počasí, prima akce v pěkném prostředí s dobrými zpestřeními. Zdeňku dík, že jsi nevzdal.

Data:

Naše trasa zde, 79 km/ 1680 m.
Fotky žádné nemáme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdenek Zdenek | 1. června 2014 v 21:54 | Reagovat

Porad mi nejde do hlavy, jak se mohli ti pred nama posbirat tolik bodu a pritom naje o 5 resp.o 10km mene nez my :-). Kouzelnici ... :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama